От името на Управителния съвет на Български лекарски съюз и лично от мое имe поздравявам Вас и всички професионалисти по здравни грижи с Вашия професионален празник. Международният ден на сестринството – 12 май, рождената дата на Флорънс Найтингейл – първата жена, която поставя основите на съвременното сестринство, като го прави наука.
Лекарите и специалистите по здравни грижи вървим по един и същ път, обединени от най-благородната кауза – здравето и живота на нашите пациенти. Използвам случая да изразя дълбокото си уважение към Вашия професионализъм, отговорност и всеотдайност, които имат ключова роля в общата ни работа.
В свят на бързо развиващи се технологии, Вие сте тези, които съхраняват човешкия облик на здравеопазването. Вие сте опората на пациента в най-трудните му мигове и незаменим партньор на лекаря в денонощната битка за живот.
Пожелавам на всички Вас здраве, енергия и удовлетворение от работата! Нека професионалният Ви път бъде изпълнен с признателност от страна на пациентите и уважение от цялото общество.
Честит празник!
Д-р Николай Брънзалов
Председател на УС на БЛС