От името на Българския лекарски съюз най-сърдечно Ви поздравяваме по повод 27 май – Световния ден на спешната медицина.

Вашият труд е символ на надежда в най-критичните моменти – тогава, когато всяка секунда е безценна. Защото зад всяка линейка, зад всяко спешно отделение и зад всеки спасен пациент стои човек от спешната помощ – професионалист, превърнал опазването на човешкия живот в свое призвание и лична мисия.

Спешната медицина остава едно от най-натоварените и отговорни направления в здравната система. Всеки Ваш работен ден е изпълнен с огромно физическо и психическо натоварване, работа в условия на постоянен стрес и необходимост от съдбоносни решения, взети за секунди.

Вашата всеотдайност, професионализъм и човечност заслужават не само признание и уважение, но и дълбока благодарност.

Благодарим Ви за неуморния денонощен труд, за силата на духа и за отдадеността, с която ежедневно се грижите за пациентите.


Бъдете здрави, силни и устремени!

Честит Световен ден на спешната медицина!