Това се казва в писмо на председателя на УС д-р Цветан Райчинов до управителя на НЗОК д-р Румяна Тодорова. Писмото на д-р Райчинов е отговор на изпратени по-рано от страна на НЗОК документи, с които се търси съгласуване на типови допълнителни споразумения по чл. 59, ал. 3 от ЗЗО към договорите за оказване на извънболнична и съответно – болнична медицинска помощ. „Поради приетото решение на Събора, не мога да сложа подписа си под никакви актове, свързани с приложението на НРД, каквито са предложените допълнителни споразумения”, се казва в писмото. Цялото му съдържание можете да прочете  ТУК: